Audemars Piguet İsimlerle Buluşturan Saat

Audemars Piguet, günümüzde lüks saat sektörünün en önde gelen temsilcileri arasında yer almaktadır. Marka pek çok yeniliğin temsilcisi olsa da, 1972 yılında piyasaya sürülen Royal Oak modeli ile adını duyurdu diyebiliriz. Sade tasarımı ve paslanmaz çelik kasası ile Royal Oak, altın kasa saatlerin hüküm sürmekte olduğu lüks saat piyasası için oldukça alışılmadık bir model ve aynı zamanda riskti. Fakat risk olumlu sonuçlandı ve model, klasikler arasına girmekle kalmadı; Audemars Piguet’nin başyapıtı oldu.

 

Audemars Piguet, bu yıl 40. yıldönümü’nü kutlayacak olan Royal Oak’ın 8 parçalık yeni koleksiyonunu Ocak ayı itibariyle piyasaya sürdü. Kendi içinde pek çok gruba ayrılan bu serinin en popüler koleksiyonlarından biri ise Offshore Limited Edition.. Parlak renkler, sıra dışı tasarım ve ileri teknoloji. Bunlar koleksiyonun takipçileri için oldukça önemli olsa da, seri asıl gücünü modellerinin arkasındaki isimlerden alıyor: Marka elçilerinden.

audemars-piguet-royal-oak-offshore-rubens-barrichello

Kimler yok ki bunların arasında: Araba yarışçıları, müzisyenler, basketbolcular, hatta bir kriket oyuncusuyla eyalet valisi bile mevcut. Rubens Barrichello 2005’ten beri Audemars Piguet’nin marka elçilerinden biri. Adına tam üç tane Offshore Limited Edition saat üretilmiş. Markanın yüzü olarak seçilen bir başka yarışçı ise Juan Pablo Montoya. Formula 3000’le başladığı kariyerine Formula 1 ve 2006 itibariyle NASCAR’la devam eden ünlü Kolombiyalı, 2002’den beri Audemars Piguet’nin elçiliğini yapıyor. Adını verdiği saatin lansmanı, 2010 yılında Shanghai’da yapıldı.

Sebastien_Buemi_visite_Le_Brassus_3_PRCMYK

Sébastien Buemi de kendi adıyla anılan bir Audemars Piguet saate sahip olma ayrıcalığını yaşayan Formula 1 yarışçılarından biri. 23 yaşındaki Buemi, aynı zamanda markanın en genç temsilcilerinden biri. Ünlü İsviçreliden esinlenilerek dizayn edilen Royal Oak Offshore, 2012 Ocak ayı itibariyle satışa sunuldu.

Audemars-Piguet4-570x427

Markanın temsilcileri arasında sadece araba yarışçıları yok. Kriket tarihinin en büyük vurucuları arasında yer alan Sachin Tendulkar da bir Audemars Piguet elçisi. 1992 yılında Orlando Magic’le basketbol kariyerine başlayan efsanevi sporcu Shaquille O’Neal da Audemars Piguet’nin elçilerinden… Yıllarca başarıdan başarıya koşan 2.16’lık dev oyuncu, şüphesiz markayı en iyi temsil eden isimlerden birisi. 2007 yılında piyasaya sürülen Royal Oak Offshore Shaquille O’Neal Chronograph tıpkı adını aldığı basketbolcu gibi, oldukça farklı bir saat.

Offshore Limited Edition koleksiyonunda adı geçen bir başka ünlü de hip-hopçı Jay-Z. Tam bir Audemars Piguet hayranı olan ve şarkı sözlerinde de markaya sık sık yer veren şarkıcının elçilik görevini büyük bir zevkle yerine getirdiği çok açık. Dünya çapında 50 milyondan fazla albüm satan ve 13 Grammy ödülü alan sanatçının müzikteki 10. yılı şerefine tasarlanan saat, 2011 yılında tanıtılmıştı. Sınırlı sayıda üretilen Royal Oak Offshore Jay-Z 10th Anniversary modelinin üç ayrı versiyonu bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.