2LMX çiçeği burnunda ürünü 2LMX ile Sahnelerde

Arnauld Tellier, Cenevre Patek Philippe Müzesi eski başkanı, 2LMX adında yepyeni bir saat tasarım şirketi kurmuştur. Çiçeği burnunda şirketin ilk ürünü ise 2LMX kod adındaki hayli ilginç bir dizayna sahip olan kol saatidir.

2LMX hemen hemen herkes tarafından ikiye bölünmüş saat modelleri arasında kendine has tasarımı ile rahatlıkla tanınabilecek bir yapıya sahiptir. Bu özgün tasarım 24-Saat formatında oluşturulmuştur. Diğer göz alıcı bir özelliği ise Tourbillon özelliğinin saatin dikey yönüne doğru monte edilmiş olmasıdır. Bir Jean-Francois Ruchonnet tasarım harikası olan eser, son derece sıradışı bir anlayışın ürünüdür.

Saatin kadranı 43mm?ye 50 mm ?dir. 2LMX hayata geçirilirken titanyum ve platinum alaşımları cömerçe kullanılmıştır. Saatin beyaz altından yahut da pembe altından yapılmış varyasyonları mevcuttur. Safir kristal pencereler saatin ön cephesini kaplamaktadır.

Kendine has bir tasarımı ve çalışma metodu olan bu mekanik saatin eylem mekanizması da kurma kolu yardımıyla rahatlıkla kurulabilmektedir.Saatte 18.000 vuruşa sahip olan mekanizma aynı zamanda 120 saatlik bir güç kaynağının da ana merkezidir.

2 LMX, 2 ayrı silikon kayış/kordon seçeneğiyle son kullanıcının beğenisine sunulmakla beraber. İsteğe bağlı olarak timsah derisinden deri bir kayışın da takılabilecek olmasıyla, her yönüyle adından ve tasarımından söz ettirmeyi başarıyor.

Sonuç olarak bildiğimiz 24hour özellikli dijital saatlerin, tamamen el işçiliği kullanılarak çok özel bir mekanizma ile hayata geçirilmiş bir versiyonu olan 2LMX saatler, saate bakış açınızı muhakkak değiştirecektir.

Bu yazıyı paylaş
  ,


2 thoughts on “2LMX çiçeği burnunda ürünü 2LMX ile Sahnelerde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

Rolex Submariner Gmt Nato Band Otomatik
Satın Alan Cemal

Rolex Datejust Two Tone Taşlı Model replika saat modelleri

Rolex Datejust Two Tone Taşlı Model
Satın Alan bekir

Patek Philippe 6002G II Sky Moon Tourbillon

Patek Philippe 6002G II Sky Moon Tourbillon
Satın Alan Sabire

Montblanc boheme rouge stylo-plume

Montblanc boheme rouge stylo-plume Silver
Satın Alan Süha

Rolex saat kutusu

Orjinal Rolex Saat Kutusu Sertifikalı Büyük Boy Birebir
Satın Alan muhammet melih

Hublot Şeffaf Saat Modelleri Replika Şeffaf Hublot

Hublot Şeffaf Saat Modelleri
Satın Alan Mesut