2LMX çiçeği burnunda ürünü 2LMX ile Sahnelerde

Arnauld Tellier, Cenevre Patek Philippe Müzesi eski başkanı, 2LMX adında yepyeni bir saat tasarım şirketi kurmuştur. Çiçeği burnunda şirketin ilk ürünü ise 2LMX kod adındaki hayli ilginç bir dizayna sahip olan kol saatidir.

2LMX hemen hemen herkes tarafından ikiye bölünmüş saat modelleri arasında kendine has tasarımı ile rahatlıkla tanınabilecek bir yapıya sahiptir. Bu özgün tasarım 24-Saat formatında oluşturulmuştur. Diğer göz alıcı bir özelliği ise Tourbillon özelliğinin saatin dikey yönüne doğru monte edilmiş olmasıdır. Bir Jean-Francois Ruchonnet tasarım harikası olan eser, son derece sıradışı bir anlayışın ürünüdür.

Saatin kadranı 43mm?ye 50 mm ?dir. 2LMX hayata geçirilirken titanyum ve platinum alaşımları cömerçe kullanılmıştır. Saatin beyaz altından yahut da pembe altından yapılmış varyasyonları mevcuttur. Safir kristal pencereler saatin ön cephesini kaplamaktadır.

Kendine has bir tasarımı ve çalışma metodu olan bu mekanik saatin eylem mekanizması da kurma kolu yardımıyla rahatlıkla kurulabilmektedir.Saatte 18.000 vuruşa sahip olan mekanizma aynı zamanda 120 saatlik bir güç kaynağının da ana merkezidir.

2 LMX, 2 ayrı silikon kayış/kordon seçeneğiyle son kullanıcının beğenisine sunulmakla beraber. İsteğe bağlı olarak timsah derisinden deri bir kayışın da takılabilecek olmasıyla, her yönüyle adından ve tasarımından söz ettirmeyi başarıyor.

Sonuç olarak bildiğimiz 24hour özellikli dijital saatlerin, tamamen el işçiliği kullanılarak çok özel bir mekanizma ile hayata geçirilmiş bir versiyonu olan 2LMX saatler, saate bakış açınızı muhakkak değiştirecektir.

Bu yazıyı paylaş
  ,


2 thoughts on “2LMX çiçeği burnunda ürünü 2LMX ile Sahnelerde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   
Omega Seamaster

Omega Seamaster Cronometreli Siyah Seramik Bezel
Satın Alan Aydın

Rolex Deepsea 904L PASLANMAZ ÇELİK

Rolex Deepsea 904L PASLANMAZ ÇELİK
Satın Alan enis

Versace VRSCVCO110017 Bayan Kol Saati

Versace Bayan Kol Saati
Satın Alan Gökhan

Breitling Navitimer Siyah pvd kasa Ve Mavi Kadran

Breitling Navitimer Siyah pvd kasa Ve Mavi Kadran
Satın Alan mehmet

TAG Heuer BMW Power ModeLi
Satın Alan Mustafa

Rolex Perlon Örgü Kordon Siyah
Satın Alan Huseyin