Müşteri Hizmetleri 0212 777 5 777 - 0544 737 54 22

Zenith, ünlü puro markasıyla ortak model üretti

Kalitesiyle Türk insanının zihninde özel bir yer edinen ve “Zenit gibi” deyimini dilimize kazandıran dünyaca ünlü lüks saat üreticisi Zenith, Küba’nın en meşhur puro üreticisiyle işbirliğine giderek ortak bir model üretti. El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition ismini alan bu saat, Kübalı puro üreticisi Cohiba’nın 50. yaşı şerefine tasarlandı. Sınırlı sayıda üretilen ve 50’si kırmızı altın, 500’ü normal çelik renginde olan model yine Zenith tarafından geliştirilen 42 mm’lik El Primero kalibreye sahip. 50 saatlik güç rezervinin bulunduğu saatin kronograf fonksiyonu da mevcut.

Rengini purodan alan kadran ve takimetre ölçeğini çevreleyen halka, Cohiba’nın kurumsal renklerini yansıtan imzası haline gelen siyah tonlarında üretilmiş. Saat 11 yönüne baktığınızda bu pencereden saate güç veren muhteşem donanımın içini görebilir, 6 ve 9 yönlerinde ise akrep ile yelkovanın eşsiz ahengine tanıklık edebilirsiniz.

Dünyanın en prestijli puro üreticisine harika bir hediye

Zeniht ve Cohiba markalarının ortak noktalarına baktığımızda iki firmanın da mükemmelik, incelik ve özgünlük noktasında aynı değerleri benimsiyor olduklarını görüyoruz. 150 yıllık inovasyon ve bilgi birikimiyle muhteşem saatler üretmeye devam eden Zenith ile dünyanın en çok ilgi gören puro üreticisi Cohiba’nın ortak bir saat modeli üretmesi, elbette ortaya harika bir eserin çıkmasına yol açacaktı.

Elle sarılan lüks Küba purolarının zerafeti, Zenith’in becerikli ustalarının elinden çıkan özel El Primero modeliyle birleşti. 1966 yılında temelleri atılan Cohiba’nın yarım asırlık yolculuğunu kutlamak için efsane haline gelen El Primero modelini özelleştirerek sınırlı sayıda satışa sunan Zenit, Havana’nın kahverengini ve Cohiba’nın efsane motiflerini barındıran bir kadran da geliştirdi. Ortaya çıkan El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition modelinin zarifliğinin altında teknik olarak gayet başarılı bir mekanizma yatıyor.

Share this post
  , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

Burberry BU9351 Kol Saati
Satın Alan Cihangir

HubLot Big Bang Lacivert Gold Chronograph
Satın Alan ferhat

Rolex Sky-Dweller Rose Gold GMT 1:1
Satın Alan Serdar

Tag Heuer Calibre 36 CAV5185.FC6237
Satın Alan ilyas

Audemars Piguet Royal Oak Chronograph PVD Rose
Satın Alan Uğur

Emporio Armani AR1737 Erkek Kol Saati
Satın Alan Fatih