Müşteri Hizmetleri Whatsapp 0544 737 54 22 - 0555 888 1 444

Zenith, ünlü puro markasıyla ortak model üretti

Kalitesiyle Türk insanının zihninde özel bir yer edinen ve “Zenit gibi” deyimini dilimize kazandıran dünyaca ünlü lüks saat üreticisi Zenith, Küba’nın en meşhur puro üreticisiyle işbirliğine giderek ortak bir model üretti. El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition ismini alan bu saat, Kübalı puro üreticisi Cohiba’nın 50. yaşı şerefine tasarlandı. Sınırlı sayıda üretilen ve 50’si kırmızı altın, 500’ü normal çelik renginde olan model yine Zenith tarafından geliştirilen 42 mm’lik El Primero kalibreye sahip. 50 saatlik güç rezervinin bulunduğu saatin kronograf fonksiyonu da mevcut.

Rengini purodan alan kadran ve takimetre ölçeğini çevreleyen halka, Cohiba’nın kurumsal renklerini yansıtan imzası haline gelen siyah tonlarında üretilmiş. Saat 11 yönüne baktığınızda bu pencereden saate güç veren muhteşem donanımın içini görebilir, 6 ve 9 yönlerinde ise akrep ile yelkovanın eşsiz ahengine tanıklık edebilirsiniz.

Dünyanın en prestijli puro üreticisine harika bir hediye

Zeniht ve Cohiba markalarının ortak noktalarına baktığımızda iki firmanın da mükemmelik, incelik ve özgünlük noktasında aynı değerleri benimsiyor olduklarını görüyoruz. 150 yıllık inovasyon ve bilgi birikimiyle muhteşem saatler üretmeye devam eden Zenith ile dünyanın en çok ilgi gören puro üreticisi Cohiba’nın ortak bir saat modeli üretmesi, elbette ortaya harika bir eserin çıkmasına yol açacaktı.

Elle sarılan lüks Küba purolarının zerafeti, Zenith’in becerikli ustalarının elinden çıkan özel El Primero modeliyle birleşti. 1966 yılında temelleri atılan Cohiba’nın yarım asırlık yolculuğunu kutlamak için efsane haline gelen El Primero modelini özelleştirerek sınırlı sayıda satışa sunan Zenit, Havana’nın kahverengini ve Cohiba’nın efsane motiflerini barındıran bir kadran da geliştirdi. Ortaya çıkan El Primero Chronomaster 1969 Cohiba Edition modelinin zarifliğinin altında teknik olarak gayet başarılı bir mekanizma yatıyor.

Bu yazıyı paylaş
  , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     

Rolex Yacht-Master II Otomatik Seramik Mavi Bezel
Satın Alan orhan

Rolex DateJust Steel 36MM Gold 116233
Satın Alan ELİF

Cartier Ballon Bleu Bayan Ufak Kasa
Satın Alan Sevgi

TAG Heuer Mercedes Benz Red Rose
Satın Alan Vildan

Hublot Yeşil Saat Kordonu
Satın Alan MUHAMMET

U-Boat CHIMERA 43 CHRONO
Satın Alan Altan