Müşteri Hizmetleri Whatsapp 0544 737 54 22 - 0555 888 1 444

Seiko Astron GPS Solar ailesinin yeni üyeleriyle tanışın

İlk kez 2012 yılında tanıtılan ve o günden bu yana Seiko’nun GPS Solar teknolojisinin en güçlü temsilcisi haline gelen Astron koleksiyonu, enerji dostu saat modellerini bünyesinde barındırarak sıra dışı tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle dünyanın dört bir yanında hatırı sayılır satış adetlerine ulaşmayı başarmıştı. Bugün ise Astron koleksiyonuna yeni bir ürün daha eklendi: Caliber 8X22!

Daha ince bir kasanın üzerine sade, temiz bir kadrana sahip olan model dünyanın neresinde olursanız olun yerel saati öğrenebilmenizi mümkün kılıyor.

Caliber 8X22, Seiko’nun GPS Solar teknolojisinde yeni bir çığırı da temsil ediyor. Diğer tüm GPS Solar saatlerinden daha ince olan kasası, diğer tüm Astron modellerinden de ince olma özelliğine sahip. Çünkü 13.mm kalınlığındaki diğer 8X serisinin aksine SX22’de 12.4 mm’lik bir kasa kullanılıyor. Bunun sonucunda ise saatte bulunan anten, GPS sinyallerini uydu üzerinden yakalarken daha akıllı çalışıyor ve seyyahlar için inanılmaz bir kolaylık sağlıyor. Sadece bir düğmeye basarak bu yeni Astron modelinin tüm zaman dilimlerinde yerel saati bulabilmesini sağlayabiliyorsunuz. Üstelik bunu yaparken yalnızca güneş enerjisinden faydalanıyor. “Az, daha çoktur” felsefesini benimseyen Seiko’nun sıra dışı tasarım anlayışının hakim olduğu üründe bir de küçük alt kadran tercih edilmiş. Bu da sadeliği şıklıkla harmanlayabilmeyi mümkün hale getirmiş.

Sınırlı sayıda üretilen modeli sedeften imal edilmiş

Yeni Astron GPS Solar modellerinin tanıtılması, sınırlı sayıda üretilen yeni bir modelle de kutlandı. Sedefle kaplanan bu sınırlı modelin en büyük özelliği, kadranına topladığı ışığı enerjiye dönüştürüp gücünü buradan alması. Hem kasada, hem de kayışta titanyumun kullanıldığı ürünün çizilmelere karşı dayanıklı olması güzelliğini perçinliyor. Saatin tasarım esnasında ise bir uydu üzerinden dünyanın gece vakti nasıl görüneceği göz önünde bulundurulmuş ve bundan ilham alınmış.

Sınırlı sayıda üretilen modeline ek olarak Caliber 8X22 modelleri şuanda altı farklı tasarıma sahip. Tümünde titanyum kasa kullanılan modellerin üçünde normal kayış, üçünde de titanyum kayış kullanılmış. Bu yeni modellerle birlikte Seiko’nun Astron GPS Solar koleksiyonundaki ürün sayısının 50’ye ulaştığını da not düşmek gerekir.

Bu yazıyı paylaş
  , , ,


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     

Tag Heuer Formula 1 Mclaren Yedek Kordon Taba Koyurenk
Satın Alan UMUT

Emporio Armani AR7390 Bayan Kol Saati
Satın Alan Ebru

Audemars Piguet Gold Kasa Deri Kordon
Satın Alan Emre

Tag Heuer Kahverengi Deri Kordon
Satın Alan Metin

Tag Heuer Siyah Deri Kordon
Satın Alan HALİT

Montblanc Bohème Blanche Fountain Dolma Kalem
Satın Alan Fuat