Girar-Perregaux, bu özel tasarımlı üst segmente ait koleksiyonunda saatin modern tasarımını beyaz altın ile taçlandırırken, ünlü Tourbillon saat mekanizmasının da entegrasyonu ihmal etmemiş ve ayrıca üçlü altın köprü ile süslemiştir.

Girard-Perregaux?un şu ana değin üretimini gerçekleştirmiş olduğu ve üzerine titrediği en önemli modelidir. Ön cephesinde sergilenen ve altından imal edilmiş üç adet parallel köprü saatin ön cephesinde yerini almıştır. Diğer taraftan, 1860?lı yıllardaki 3 köprülü cep saati çalışması, bu başyapıtın adeta ayak sesleri olmuştur. Okumaya Devam Et →


Richard Mille, özellikle kendisi tarafından 14 Eylül’de Pekin’de uzak bölgelerdeki çocuklara destek amaçlı organize edilecek olan Jackie Chan müzayedesi için tasarladığı benzersiz beyaz altından yapılmış RM 055 JC tourbillon’u sunmaktan gurur duyuyor.
Chan’in yakın arkadaşı ve görüşlerinin destekçisi olan Richard Mille kendi derneği olan Dragon?s Heart Foundation (Ejderin Kalbi Yardım Kurumu) üzerinden Jackie Chan’i desteklemekteydi.
Richard Mille eşsiz zaman eseri olan RM 055 JC Tourbillon’u Jackie Chan ve Mélanie Treton-Monceyron (firmanın sanat yönetmeni) işbirliği ile müzayede için yarattı.
İlk sketçlerden bu yana Jackie Chan ve Mélanie Treton-Monceyron kuruluş adına birlikte çalıştılar. Okumaya Devam Et →


Tourbillon regulateur ünlü saat üreticisi Abraham-Louis Breguet?in en büyük buluşlarından biri olarak dikkat çekiyor. Breguet ?kralların saat ustası ve saat ustalarının kralı? gibi oldukça etkileyici iltifatlarla da anılan bir saat ustasıydı. 1795?de keşfedip 1801 yılında ise patentini aldığı Tourbillon, modern saatler arasında en etkileyici mekanizmalardan birine sahip. Böyle bir mekanizmanın da elbette işinin ehli ustalar tarafından ortaya çıkarılması ve üretilen saatlerin ünlü ustaların imzasını taşıması beklenen bir gelişme. Okumaya Devam Et →