Her ne kadar Greubel Forsey, günümüze değin karmaşık komplike üretimler ile adını duyurmuş olsa da, şu an tanıtımını yaptığımız saat, Marka için bir hayli şaşırtıcı bir deneyim olsa gerek… Forsey, komplike özellikleri ön panele yerleştirmeyi sevse de, bu model için durum böyle değil… Saatin en önemli parçası bu sefer saatin ön panlinde değil de arkada düşünülmüş… Hal böyle olunca da siz de ön panelde hiç mi bir şey yok diye kendinize sorabilirsiniz… İşin kısası saat kadranı üzerindeki ilgili paneller yerli yerinde ve saatin geneline de ciddi bir sadelik ruhu hakim… Genellikle tourbillon?lu saatler içini göstermek isterken bu özelliğin bu saatte var olmasına karşın içini -en azından ön panelinden- göstermek istemediğini belirtir isek, sanırız ki dediklerimiz daha rahat anlaşılacaktır.

 

Lafı uzatmayalım, 43.5 milimetrelik bir kasa genişliği bulunan modelin imalatında platinyum madeni tercih edilmiş… İleride bu modelin farklı varyasyonlarının olup olmayacağı konusunda henüz kesin bir bilgi kamuoyuna aktarılmadığı gibi bu yönde çıkan herhangi bir dedikodu da bulunmuyor şimdilik… Durum böyle olsa bile, saattin alt kadranları üzerindeki plakaya işlenmiş ?Proto 1? yazısı, incelemesini yaptığımız modelin bir prototip olduğunu üzerine daha farklı modellerin de gelme olasılığını bizlere müjdeliyor olabilir!!! Tam bu ipuçlarından yola çıkarak böyle bir olasılığı düşündüğünüz anda ise başka bir ibare, ?Ed. Unique?i yazısı ise söz konusu modelin ilk ve tek olduğunu özellikle belirterek, ciddi bir kafa karışıklığına yol açıyor… Komplo teorilerini bir kenara bırakır ve son ibareyi baz alırsak, bu saatin yeni edisyonlarının çıkma olasılığını bir hayli düşük olduğunu öngörebiliriz.

Saatin ön panelinin, göreceli olarak, sade bir ruha sahip olduğunu kabul edebiliriz. Ancak kadran üzerinde 3 adet Okumaya Devam Et →