Christophe Claret’in kadınları düşünerek tasarlamış olduğu Margot saat modeli; Yüksek Mekanik Kadın Saati Ödülü’ne layık görülmüştür. Papatya falını andıran tasarımıyla dikkat çeken bu saat modeli; mekanizmasıyla da göz dolduruyor. Ustaca hazırlanmış olan mekanik tasarımıyla cazibesini arttıran Margot; Claret tarafından sınırlı sayıda üretilerek piyasaya sürülmüştür. Sadece 20 adet üretilmiş olan bu model; bünyesinde birçok özelliği barındırıyor.

christophe-claret

Saat 2 yönünde yer alan butonuyla dikkat çeken bu model; burada yer alan butona basılması durumunda hareketlenen taç yapraklarıyla adeta aşkın gücünü temsil ediyor. Saat 4 yönünde ise; kaligrafik karakter ön plana çıkıyor. Her basışta kristal çan sesi kulakları çınlatırken, saatin 8 yönünde de yer alan küçük pencereden çanın çalışma mekanizması rahatlıkla seyredilebiliyor. Saatin kasasının üzerinde yer alan ve armudu andıran pırlantalar da saate ayrı bir ışıltı katıyor. Aynı zamanda çerçevenin etrafında yer alan baget kesim pırlantalar da yine göz dolduruyor. Bunun yanı sıra kasanın arkasından oyulmuş ve göz alıcı çiçek desenleri de rahatlıkla seyredilebiliyor.

2014 yılında üretilmiş olan ve kadınlara özel yapısıyla dikkat çeken Margot; 42.50 mm çapında bir kasaya sahip olmaktadır. İnceliği 14.52 mm olan bu saat modeli; 72 saate kadar güç rezervi sağlamaktadır ve 30 metreye kadar da su geçirmez özelliğine sahiptir.


1980 yılında Carlo Crocco saat üretimi tarihinde ilk kez siyah kauçuk kayışa sahip bir altın saat üretti. Şimdilerde bu model bir stilin öncüsü olarak tercih ediliyor ve saat sektörünü adeta baştan aşağıya değiştirdi. Crocco?nun tercihinin ne kadar doğru olduğunu Hublot markalı ürünlerle görüyoruz. Hublot markalı ürünlerde kullanılan kauçuk materyalin aslında bir trendi değil de, bir hayat felsefesini, bir yaşam tarzını ifade ettiğini söyleyebiliriz. Bunlar yapılırken şu ana kadar üretilen sayısız Hublot saatinde de marka saygınlığı korunabilmiş. Okumaya Devam Et →