Merakla beklenen Baselword, yeni yüzüyle ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Dünya saat ve mücevher sektörü için yeni bir başlangıç olarak değerlendirilen organizasyona olan ilgi ve markaların yerleşim düzeni dikkat çekiciydi.

LVMH Group ana holün girişine  bulgari, tag hauer ve zenith markaları ile ağırlığını koyarken, swatch Grup lüks ve üst grup markalarıyla orta bölümün tamamen hakimiydi. Rolex, patek philippe,hublot ve chopard iki grubun arasında  yerlerini alırken, ulysse Nardin,Corum,Raymond Weill ve PPR Grup’un markaları GP,ile jenrichard da birinci holde yer aldı.

Saat ve mücevher markalarının sergi salonlarındaki konumlandırması, pazarın bundan sonraki şekillenmesine de ışık tutuyor. Bu durumdan ve maliyetlerin çok yüksek oluşundan şikayetci olan firmalar gelecek yıl için planlarını şimdiden yapmaya başlıyor. Baselword ile ilgili tüm ayrıntıları, bu ve bir sonraki sayımızda okuyabilirsiniz.Yoğun ve yorucu geçen fuar ortamında hemen hemen  tüm markaları  gezme fırsatı bulduk. Geçen yıla göre daha farklı  ve yeni ürünlerde  dikkat çekici bir artış vardı. Klasik ve mekanik saatlere Okumaya Devam Et →